Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

9
lis

Na kłopoty Kolińska

W niedzielę 9 listopada br. o godz. 16.00 na falach radia TokFM byłam uczestniczką audycji „Na kłopoty Kolińska” autorstwa Małgorzaty Kolińskiej- Dąbrowskiej wspaniałej dziennikarki nie lękającej się interweniować w trudnych sprawach. Tym razem rozmowy dotyczyły osób niepełnosprawnych które dzielnie dążą do władzy aby walczyć o prawa osób niepełnosprawnych.

Przykro mi ale nie streszczę Państwu szczegółowo rozmów, tylko krótko podsumuję wystąpienie Justyny Lachor- Adamskiej- niepełnosprawnej prawniczki kandydującej do Sejmiku województwa Wielkopolskiego jako radna oraz moje.

Pani Justyna w związku ze swoją niepełnosprawnością porusza się na wózku. Mimo to z wykształcenia jest prawnikiem. Swoją wiedzę wykorzystuje w celu udzielenia pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej. W swoim doświadczeniu zawodowym pełniła funkcję Doradcy Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Pełnomocniku ds. Równego Traktowania. Jej praca koncentruje się na polityce społecznej i zdrowotnej, szczególnie dla osób wykluczonych. Jej własne doświadczenia w niepełnosprawności ułatwiają dostrzeganie problemów tego środowiska oraz poszukiwanie sposobów ich rozwiązania.

Ja- Anna Maria Dukat nie kandyduję w Wyborach Samorządowych ale bardzo aktywnie działam pełniąc funkcję eksperta Business Centre Club ds. niepełnosprawności. BCC jest organizacją pracodawców gdzie zostałam przyjęta w styczniu 2013 roku i staram się pokazać że moja wiedza i doświadczenie życiowe są doceniane. Oprócz pracy na rzecz Business Centre Club prowadzę własną działalność gospodarczą na której stronie internetowej Państwo goszczą. Działalność gospodarczą utworzyłam i prowadzę nieprzerwanie od grudnia 2004 roku. W ten sposób zapewniam sobie pracę dochodową dostosowując warunki pracy do moich ograniczeń zdrowotnych a jednocześnie mogę realizować moje ambicje. W chwili obecnej posiadam wykształcenie doktoranckie i nie zamierzam osiąść na laurach.

Obie z Panią Justyną pokazujemy że osoby niepełnosprawne nie są gorsze od osób w pełni sprawnych. Same przeżyłyśmy wiele przykrych i bolesnych chwil ale potrafimy i chcemy walczyć o lepsze życie dla osób z podobnymi problemami do naszych.

 

Z całą moją siłą popieram kandydaturę Pani Justyny i polecam wszystkim wybór wykształconej i doświadczonej życiowo prawniczki która świadomie wie gdzie są i jak walczyć z problemami w województwie Wielkopolskim.

Komentarze

Napisany przez Nikos dnia
Gee whiz, and I thgohut this would be hard to find out.
Napisany przez Carly dnia
Enntnhieligg the world, one helpful article at a time.
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)