Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

4
lis

Włączający system edukacji i rynku pracy cd.

Przedstawiam sprawozdanie z kolejnego spotkania przy projekcie „Włączający system edukacji i rynku pracy- rekomendacje dla polityki publicznej”.

Zdaniem ekspertów część przedstawionych w fazie II badania rekomendacji jest odzwierciedleniem ograniczonych doświadczeń badanych osób niepełnosprawnych oraz strachu przed konsekwencjami zmian w systemie wsparcia dla sytuacji osobistej badanych. Przedstawione bariery i rekomendacje były już widoczne. Głębsza diagnoza nie jest potrzebna, konieczne jest jednak doprecyzowanie rekomendacji i hierarchizacja.

Podstawowym problemem systemu wsparcia osób niepełnosprawnych jest brak praktycznego myślenia całościowego które przynosi korzyści nie tylko osobom niepełnosprawnym np. architektoniczne projektowanie uniwersalne. Niepełnosprawność jest najczęściej utożsamiana z niepełnosprawnością ruchową. To pokazuje jak niepełnosprawność jest płytko postrzegana. Brak wiedzy w społeczeństwie o niepełnosprawności oraz brak akceptacji osób niepełnosprawnych jest podstawową barierą. Kampanie medialne nie przyniosą odpowiednich skutków. Niepełnosprawność musi być oswojona widokiem na co dzień np. niepełnosprawni prezenterzy telewizyjni.

Sforuowanych rekomendacji jest 30 w 10 działach grupowych. Teraz trwają prace nad sformułowaniem konkretych danych i wytycznych.

Komentarze

Napisany przez Darvin dnia
I really wish there were more arletcis like this on the web.
Napisany przez Matee dnia
Grade A stuff. I'm uneubstionaqly in your debt.
Napisany przez Geralynn dnia
At last, soneome comes up with the "right" answer! http://wzoekjjt.com [url=http://mcekjqndd.com]mcekjqndd[/url] [link=http://cxtgjc.com]cxtgjc[/link]
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)