Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

15
maj

Co robić żeby zarobić ???

Od 2004 roku prowadząc szkolenia i doradztwo z zakresu tworzenia mikro i małej przedsiębiorczości widzę jak wiele osób szuka możliwości zarobienia lub dorobienia brakujących pieniążków.

Wraz z płynącym czasem widać zmieniające się preferencje. Na początku lat dwutysięcznych bardzo dużo osób było chętnych do otwierania małych gastronomii lub niewielkiego handlu. Obecnie coraz częściej podejmowane są projekty innowacyjne. 

Bardzo często decyzje podejmowane były i są pod wpływem emocji oraz braku dochodów. To czy pracujemy dla pracodawcy, czy prowadzimy własny biznes. Wykonujemy wyuczony zawód czy korzystamy z własnych zainteresowań i umiejętności zależy wyłącznie od nas samych.

Bardzo podoba mi się wpis „Jak zwiększyć swoje zarobki?” na blogu i autorstwa Marcina Iwuć: http://marciniwuc.com/finanse-osobiste-jak-zwiekszyc-zarobki/.

 Zgadzam się w pełni z jego zdaniem że postawa roszczeniowa i przekonania że „nie uda się, nie możemy, nie umiemy…” prowadzą do finansowej katastrofy. Ja sama zajmując się tematyką zatrudniania osób z niepełnosprawnościami widzę różne ludzkie dramaty zależne od nas samych.

Warto być świadomym że cud bez naszego działania nie nastąpi. Popatrzmy na działania różnych milionerów czy miliarderów. Nikt bogaty nie osiąga sukcesu trzymając się tylko jednego toru. Sama oprócz prowadzonej od wielu lat własnej działalności gospodarczej, jakieś drobne pieniążki uzyskuję pozbywając się zbędnych rzeczy na Allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=27727169.

 

Warto działać przedsiębiorczo. Takie postępowanie przynosi mniejsze lub większe KORZYŚCI. 

Komentarze

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)