Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

14
gru

Komentarze o braku pracy ...

Coraz częściej na różnych portalach społecznościowych które promują swoją działalność jako źródło pośrednictwa pracy widzę komentarze użytkowników pełne rozczarowania na brak ofert pracy.

Po zapoznaniu się z treścią wielu takich komentarzy powspominałam lata 2003 – 2004 kiedy to ja- świeża rozwódka, osoba niepełnosprawna, samotna matka 3 letniego chłopca- z desperacją szukałam pracy aby mieć pieniądze choć na przysłowiowy chleb dla dziecka i dla mnie. Pracodawcy bardzo niechętnie rozmawiali ze mną widząc moją osobistą i zdrowotną sytuację.

Ja się jednak nie poddałam, nie wyjechałam na zachód Europy, ani nie podjęłam proponowanej mi bardzo nisko płatnej pracy. Znałam poziom mojej wiedzy, miałam poczucie swojej wartości i … 1 grudnia 2004 roku otworzyłam własną działalność gospodarczą.

Przestałam narzekać na pracodawców i brak odpowiednich ofert pracy. Zajęłam się tym co lubię robić, tym co mnie interesuje i na podstawie teoretycznej wiedzy którą zdobyłam w liceum i na studiach.

Teraz dzięki wieloletniemu doświadczeniu uważana jestem za specjalistę/ eksperta z zakresu przedsiębiorczości i jej finansowania.

Dzięki doświadczeniu życiowemu niepełnosprawnego przedsiębiorcy, wiem że prowadzić własną firmę może każdy, bez względu na stan zdrowia. Wystarczy tylko chcieć i rozsądnie pokierować swoimi działaniami w odpowiednim kierunku.

 

Czy narzekanie na brak pracy coś da ???

Czy długotrwałe bezowocne szukanie pracodawcy jest korzystne ???

Czy praca dla samych „paru groszy” jest przyjemna ???

 

Sama/ sam załóż własną działalność gospodarczą !!!

Sama/ sam bądź dla siebie pracodawcą !!!

 

Wykonuj pracę i zarabiaj zgodnie z zasadą „5 x CHCĘ” :

  1. Jak chcę…
  2. Gdzie chcę…
  3. Ile chcę…
  4. Z kim chcę…
  5. Kiedy chcę…

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)