Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

9
gru

Konferencja badawcza PARP- PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JUTRA

9 grudnia 2014r. była IV konferencja badawcza PARP „Przedsiębiorczość jutra”. Podczas konferencji zostały przedstawione wyniki badań dotyczące przedsiębiorczości, rynku pracy, strategii rozwoju przedsiębiorstw oraz umiędzynarodowienia.

Obecnie co piąty dorosły Polak planuje założyć działalność gospodarczą w ciągu kolejnych 3 lat. Niestety w porównaniu z wynikami z 2011r. nastąpił spadek (z 33% do 26%) osób dorosłych dostrzegających szansę na założenie własnego biznesu w najbliższym otoczeniu.

Polacy wysoko oceniają własne umiejętności i wiedzę do prowadzenia firmy nie zakładają jednak działalności gospodarczej w obawie przed porażką. Mimo to 67% Polaków podziela zdanie, że własna firma to dobra ścieżka kariery.

W Polsce większość przedsiębiorstw we wczesnej fazie rozwoju powstaje z konieczności a nie z powodu dostrzeżenia szansy rozwojowej. Aż 47,4% przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą do 3,5 roku w Polsce zakładanych jest z konieczności. Jeśli chodzi o dostrzeganie szansy na poprawę standardu życia, jesteśmy czwartym z kolei krajem o najniższym odsetku „optymistycznych” przedsiębiorstw.

Ja osobiście otworzyłam własną działalność gospodarczą w grudniu 2004 roku i mimo chwil kryzysowych i ujemnych sald na koncie nieprzerwanie pracuję we własnej firmie odnosząc większe i mniejsze sukcesy. Pracę swą wykonuję z poczuciem satysfakcji. Z ogromną przyjemnością pomagam innym mikro przedsiębiorcom.

Komentarze

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)