Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

25
mar

"Roboty zabiorą nam pracę, ..."

Po zapoznaniu się z tekstem: ”Roboty zabiorą nam pracę, być może już za 20 lat.” (http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,19789738,roboty-zabiora-nam-prace-byc-moze-juz-za-20-lat.html?utm_source=newsletter&utm_medium=AutopromoWew&utm_campaign=gp_newsletter) naszła mnie chwila refleksji, rozmyślań i zastanowienia.

To co obecnie przedstawia rynek pracy a także stosunek człowieka do pracy budzi zainteresowanie z różnych stron ale i często szybką niechęć z myślenia o tym fakcie.

Będąc niedawno na spotkaniu jednego z polityków z przedsiębiorcami, zauważyłam jakie jest podejście ludzi władzy do kształcenia młodego pokolenia. Gdy jeden z uczestników poruszył temat zbyt mocnej komputeryzacji nauki w szkołach podstawowych, otrzymał odpowiedź wskazującą na brak zainteresowania problemem.

Tak jak w treści wyżej wskazanego artykułu prasowego, autor przekazuje „kreatywni zostaną w grze”, tak uważam że, kreatywność dzieci powinna być rozbudzana już od urodzenia. Dlaczego jednak my- ludzie sami chcemy pozbawić się pracy, pozbawić się radości życia???

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich… już nie muszą pisać wypracowań, opowiadań, streszczeń czy charakteryzacji. Przecież to jest metoda pobudzenia kreatywności… Teraz wiadomości podawane przez nauczycieli podawane są zdawkowo i szybko bo… trzeba zdążyć z realizacją programu nauczania. Sprawdziany to testy, a dlaczego??? Bo to łatwiejsze i szybsze sprawdzenie wiedzy. Dlaczego grono pedagogiczne nie obserwuje rozwoju zdolności i talentu ucznia, tylko sprawdzana jest wyłącznie wiedza teoretyczna???

Cóż, z tych młodych ludzi wyrastają kolejne pokolenia wychowane na grach komputerowych. Ci młodzi ludzie coraz bardziej zapatrzeni i nastawieni są na walkę: o stopnie, o pozycję zawodową, o stan finansów na koncie, o władzę a nawet o wyznanie. „Wyścig szczurów” zaczyna się już od przedszkola więc mnie nie dziwią prognozy że maszyny przejmą władzę nad ludźmi.

Komentarze

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)