Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają,
podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

~Thomas Edison

23
paź

Sprzedaż motorem gospodarki wolnorynkowej

W czasie debaty Polish National Sales Awards „Sprzedaż motorem gospodarki wolnorynkowej- jakie działania należy podjąć, aby poprawić jakość sprzedaży i postrzeganie sprzedaży w Polsce” omówiona została bardziej szczegółowo praca sprzedawców, ich zachowania, motywowania do pracy a przede wszystkim ich efekty pracy. Uwadze nie umknęło także odpowiednie wykształcenie przyszłych sprzedawców.

Bardzo ciekawie omówiony został stosunek posiadanego talentu do zaangażowania w pracę sprzedawców. Podstawowe informacje wykazują 23,5% grupy sprzedawców pracujących najkorzystniej którzy posiadają zarówno talent do swojego działania, jak również odpowiednio angażują się do pracy. Grupa sprzedawców posiadających talent do sprzedaży ale nie potrafiących się zaangażować w pracę liczy 11,8%. Natomiast grupa bardzo zaangażowanych w pracę lecz nie posiadających talentu to 5,9% badanych. Grupa ta nazywana jest „zaangażowanym beztalenciem”.

Wydawać się może że praca sprzedawcy nie jest trudna. W sumie wykonywać może ją każdy z nas. Niestety tak nie jest. Sprzedawca w dzisiejszych czasach musi być odpowiednio wykształcony i posiadać odpowiednie nastawienie do pracy. Wymogi te wynikają z dużej konkurencji na rynku sprzedaży która wiąże się zarówno z oczekiwanymi efektami pracy ze strony pracodawcy i możliwością zarobku ze strony sprzedawcy.

Praca sprzedawcy ma swoją ważną zaletę: jej czas i warunki wykonywania są bardzo elastyczne. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mogą korzystnie dostosować swoją pracę sprzedawcy do swojego stanu zdrowia. Nawet osoby z problemem poruszania się mogą pracować jako sprzedawcy lub konsultanci internetowi. Chcąc pracować jako sprzedawca należy mieć talent do tych czynności i odpowiednio zaangażować się do pracy.

 

Prowadzone dyskusje były na wysokim merytorycznie poziomie. Prelegenci i paneliści byli przygotowani do debaty i śmiało dzielili się własnym doświadczeniem.

Sprzedaż

Komentarze

Napisany przez Fidelia dnia
What libriateng knowledge. Give me liberty or give me death.
Napisany przez Carlynda dnia
Why do I bother callnig up people when I can just read this!
Napisz odpowiedź
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

(Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.)